אדון פלייבורגרביץ'

את אדון פלייבורגרביץ' אני מכיר כבר שנים רבות. ברבות השנים אפילו התברר לנו כי אנו קשורים בקשרי משפחה רחוקים כלשהם. אם אני זוכר היטב, בת אחותו של אדון פלייבורגרביץ' נשואה לבן של משפחת ציפלנפיילברג, אשר סבתם מצד האימא הייתה נשואה בנישואים קודמים לאח החורג של אבי. אדון פלייבורגרביץ' היה מגיע מדי פעם בפעם עם בעיות די שגרתיות. פעם שפעת, פעם כאב מסוים פה או שם ולפעמים איזה חיידק כזה או אחר שתקף איזה איבר או שניים. היום, כשהוא נכנס אלי מייד יכולתי לראות שמשהו חריג מטריד אותו הפעם.

– דוקטור, אל תשאל מה חלמתי.

– אז מה חלמת?

– חלמתי שנכנס לי נדל צהוב וענקי לתחת, ממש עמוק פנימה. איכשהו, אתה יודע איך זה בחלומות, אני ממש רואה אותו נכנס, כאילו זה היה בטלוויזיה ומתחת למסך כתוביות ופרשנויות. באופן טבעי אני קצת נלחץ מכל הסיפור ואני רץ לאישתי לספר לה, שתעזור לי. לצערי בחלום במקום אישתי זו הייתה המורה שלי למתימטיקה מכיתה ג', אותה כלבה קרת לב ששנאתי שנאת מוות, עד היום אני שונא אותה, אני מקווה שהיא מתה ביסורים קשים הזונה הארורה הזאת. בכל אופן, אישתי מנסה להוציא לי את הנדל מהתחת אבל הוא מתעקש ומתעקש, הבן זונה נדחף פנימה ולא רוצה לצאת. אפילו שהוא כבר איבד כמה רגליים, הנחישות שלו בהחלט הייתה מרשימה. ברגע מסויים אני מסתכל שוב מה קורה שם אצלי למטה ואני רואה שבכלל יש לי כוס. והכוס הזה שלי, אם יורשה לי לפרט דוקטור, הכוס כולו עם פטריות וזיהום מגעיל במיוחד. והסירחון דוקטור הסירחון, אני לא זוכר שאי פעם חשתי סירחון כל כך חזק בחלום. דוקטור אני מבולבל, מה עובר עלי דוקטור?

ראשית, ביקשתי מאדון פלייבורגרביץ' לספר לי האם החלום הזה חוזר על עצמו והוא ענה שלא. שנית, שאלתי אותו אם יש לו עוד חלומות מוזרים שכאלו והוא ענה לי שכן. וסיפר.

תראה דוקטור, פעם חלמתי שאני חי בקהילה אנתרופוסופית של ציקלופים גמדיים על אי טרופי מרוחק. מנהיג הקהילה היה נבחר לפי גודל הראש והייתה לו הזכות לבעול את כל הציקלופיות לפי דרישתו בכל זמן ומקום. יום אחד החליט מנהיג הקהילה שהוא רוצה לבעול אותי מאחור בחלק הדרומי של האי אפילו שאני ציקלופ ולא ציקלופית, כך בכל אופן היה בחלום. רצתי מייד למועצת זקני שבט הציקלופים וביקשתי את הגנתם. חברי המועצה בדקו מייד בתקנון אי הציקלופים ואמרו לי שבסעיף הרלוונטי אין הפרדה בין זכרים לנקבות ועל כן צודק הוא מנהיג הקהילה וזו זכותו. לך, הם אמרו לי, אין שום זכות לסרב לו וכנהוג בקהילה שלנו עליך להגיש למנהיג ממבחר פרות העונה לפני ואחרי האקט. החלום הזה, דרך אגב, דווקא כן חוזר על עצמו בערך אחת לחודש ואני תמיד מתעורר ברגע האחרון ממש. בחלום אני מבחין במנהיג מתקרב אלי עם זיקפתו העצומה, אוחז אותי מאחור, נוהם בחייתיות, מנער את כתפי ואז אני מתעורר. אני חייב להודות שלאחרונה להרגשת ההקלה שבהתעוררות מחלום זה נלווה טעם מעט חמצמץ של פיספוס. אני קצת מקווה שהחלום ימשיך עוד קצת, ככה רק עוד רגע קטן אחד, הסקרנות הורגת אותי.

אמרתי לאדון פלייבורגרביץ' שאני מבין, למרות שלא היה לי ברור כלל מה עובר בראשו של אדם זה. נתתי לו הפניה למעבדת שינה ומרשם לכדורים מרדמים חזקים. רגע לפני שהוא יצא מהדלת נזכרתי שהאסיסטנטית שלי, גב' טובחוב, עשתה פעם קורס מזורז לפירוש חלומות במתנ"ס השכונתי. הזמנתי את אדון פלייבורגרביץ' לשבת עוד מספר דקות וקראתי לגב' טובחוב לתוך החדר. הסברתי לה את מצבו של אדון פלייבורגרביץ' ושאלתי אותה לדעתה.

הגב' טובחוב אמרה שזה חלום די סטנדרטי (זה עם הנדל בתחת). לטענתה, הנדל מסמל פחדים פסיכולוגים עמוקים שמקורם בבעיות בגיל הילדות המאוחר והתחת מסמל את בית ההורים. העובדה שהנדל נכנס לתוך התחת של אדון פלייבורגרביץ' מראה בברור שהפחדים שלו מקורם בבית ההורים. היא הוסיפה שהפניה לעזרת האישה יחד עם העובדה שהיא הפכה למורה למתימטיקה השנואה מראות שאדון פלייבורגרביץ' מאוכזב מאישתו על אף ואולי בעצם בגלל ניסיונותיה העקרים לעזור לו. העובדה שבמקום זין היה לו שם כוס עם דלקת מראה באופן חד משמעי שאדון פלייבורגרביץ' עדיין מאוהב באימא שלו למרות השנאה, התיעוב והבוז שהוא חש כלפיה כלפי חוץ ואין ספק שאדון פלייבורגרביץ' חי בתוך השוואה אכזרית בין אישתו לאימו. הסירחון החזק כל כך העיד לדעתה על כך שהבעיות הלא פתורות האלו מאוד מציקות לאדון פלייבורגרביץ' במציאות היומיומית שלו ועליו לטפל בכך במהרה. אחרת, טענה הגב' טובחוב, אדון פלייבורגרביץ' עלול לשקוע בדיכאון ולהתאבד. לגבי חלום הציקלופים היא אמרה שהיא לא בטוחה אבל ככל הנראה מדובר בפנטזיה מינית לא כל כך מודחקת ושהגיע הזמן שאדון פלייבורגרביץ' יתנסה ביחסי מין חד מיניים. או לחילופין, הוסיפה הגב' טובחוב, אולי פשוט הגיע הזמן לצאת לחופשה ארוכה ורחוקה, אולי על איזה אי טרופי קטן.

בסיומה של השיחה אדון פלייבורגרביץ' נראה חיוור במקצת. הוא יצא מהחדר בהליכה מהוססת ונפרד מאיתנו בנימוס המחייב. לאחר מספר חודשים התברר לי שאדון פלייבורגרביץ' אכן שמע לעצתה על הגב' טובחוב ויצא לחופשה ארוכה באי טרופי קטן באוקיאנוס השקט. באחר הימים הוא הצטרף לחבורת דייגים מקומית למסע דייג בין יומיים. בערב הראשון הוא התנסה לראשונה ביחסי מין חד מיניים והרגיש איך כל הפחדים והעכבות שליוו אותו במשך כל חייו הבוגרים נעלמים. בערב השני הוא טבע לאחר שנפל שיכור לתוך הים, משרידי הגופה שנמצאו על החוף מספר ימים מאוחר יותר אפשר היה ללמוד שלהקת כרישים סבבה סביב סירת הדייגים באותו הערב.

ותתבשלנה פסטאותיהן לכדי אל דנטה

ויתבעבעו תבשילהן על כפות עץ

בתנועת פומפיותיהן נמרצות

עד אשר אצבעותיהן נגרדות

עת הדם ניגר במישפרצאות

והעור נושר במיקרעות

ציפורניהן נגזרות

טעים?

הפוסט הזה פורסם בקטגוריה אבא, אהבה, אוכל, אימא, אלוהים, הורים, היגיינה, הפרשות, חלומות, מוות, צב, רפואה.‏ קישור ישיר לפוסט.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים