קורותיה של רותי (סיפור בהמשכים עם מוסר השכל חמקמק) – חלק שלישי

מוקדם יותר באותו הערב נפגשה רותי עם קורטוגולוב. קורטוגולוב עלה לארץ מקרוטוניה, שם הוא היה מהנדס קונסטרוקטיבי מדרגה שלישית במיניסטריון הצבאי. צעיר מבריק עם עתיד מבטיח, זה מה שכולם ראו בו. אפילו פיודור פיליפוביץ, אביה של חברתו דאז, מריה פיודורובה, היה מרוצה ממנו. יום אחד גילה קורטוגולוב להפתעתו כי סבתו מצד אימו הייתה יהודיה כשרה ומוכשרת, הוא עזב את מריה והחליט לעלות לארץ. עכשיו, כשהוא עולה כבר לא כל כך חדש, הוא שוכב במיטתו כשרותי לצידו, שניהם ערומים ומשוחחים שיחה של ממש, למעשה בפעם הראשונה.

   

  

ruti-c-1-2.jpg

           

          

קורטוגולוב אהב ספרי מדע בדיוני, פנטזיה וסיפורי מיתולוגיה של עמים נשכחים. הוא ניסה, כמעט באגרסיביות למשוך את השיחה למגרש הביתי שלו.

       

     

         ruti-c-3-4.jpg

             

               

 

אך קורטוגולוב לא היה פראייר, גם במה שקשור לעם היהודי ולהיסטוריה הפתלתולה וארוכת השנים שלו.

       

       

ruti-c-5-6.jpg

              

                   

   

קורטוגולוב העביר נושא ולא כל כך באלגנטיות. המעבר בזמן עלול בדרכים מסוימות גם להעביר אותך ליקום מקביל, כך לפחות האמינו במיתולוגיה של האינטפולקאקאטים, אמר והדגיש ש"מדובר בעם מאוד מעניין". אחת האגדות שלהם מהמיתולוגיה מספרת על פליאוגאמנמבוס – אל הרוח בעלים ורוח החיים. הסיפור שלו מתחיל לאחר שאבד לו בנו במלחמה הגדולה מול הפלבוסיסטים והוא מחפש אותו בכל מקום בלי לדעת האם חי הוא או מת. בייאושו הוא מחליט לעבור דרך שער הזמן שנמצא במעבר הסודי בין נקיק לינפואלדוסיוס לבין עמק דרדליומיום מתוך תקווה לחזור אחורה בזמן ולראות את בנו לפחות פעם אחת נוספת.

      

        

ruti-c-7-8.jpg

                     

                                

פליאוגאמנמבוס עובר בפעם הראשונה ומגיע ליקום מקביל, הוא מנסה שוב ומגיע ליקום מקביל נוסף והוא ממשיך לנסות שוב ושוב אך ללא הצלחה. הוא רק מגיע ליקומים מקבילים נוספים, אבל אף פעם לא לאותו אחד שממנו בא. כך הוא המשיך עד שנכנס לסחרור שהוא אינו יכול להשתחרר ממנו ומאחר והוא עובר בין יקומים מקבילים ובזמנים משתנים הזמן עבורו נעצר מלכת.

         

       

ruti-c-9-10.jpg

             

        

                 

יש המספרים שכך הוא המשיך ללא הפסק ולבסוף כל המעברים האלו בין היקומים המקבלים הכריעו את גופו ורק רוחו של האל ממשיכה לעבור בשער כל הזמן. עד היום כשמתקרבים לגשר ומקשיבים טוב טוב אפשר לשמוע זימזום משונה, כאילו משהו קורה שם. אבל הוא כנראה כבר לא יצא חזרה ביקום שלנו. אפילו אל הרוח בעלים ורוח החיים לא יכול למעברים כאלו.

     

                                                            ruti-c-11-12.jpg

                             

              

בארבע לפנות בוקר הגיע רותי חזרה הביתה. איך שהיא נכנסה פנימה קפץ עליה פוסטינור ביללות שמחה, היא נתנה לו מנה יפה של אוכל יבש, ניגשה אל השידה של שלפה שתי קפליות אקמול ואחת פוסטינור. היא בלעה, ללא מים, כהרגלה ושוב נזכרה במחמוד החמוד מבית המרקחת.

                                     

       

ruti-c-13.jpg

                             

                                

הפוסט הזה פורסם בקטגוריה דובי גל, מין בטוח, מעלה חצאית, עולה חדש, פטושקי, צה"ל, שלושה אבות.‏ קישור ישיר לפוסט.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים