גדעון בן גוריון – פרק ד

סימה, אישתי. את סימה פגשתי לראשונה בבית הספר התיכון שלי. לא היינו אז חברים וגם לא היינו קרובים כלל. אבל היא התגוררה ליד המיליטנט ומשפחתו שהיו ביחסי חברות עם הורי. כך שהייתי פוגש אותה מדי פעם כשהיינו מגיעים לביקור אצל משפחתו של המיליטנט. וכך לאט לאט, על להבה קטנה התבשלה לה אהבה. לא ממבט ראשון או שני, לא אהבה סוערת ומחרידה. אהבה שקטה, איטית וטובה. אהבת אמת. חיי נפשי סימה, אני אוהב אותך.

 

משפטים שסימה אומרת: אני מאד אוהבת מלפפונים, כל יום אני אוכלת אחד.

 

 

התחתנו באירוע מצומצם. ככה רק כמה בני משפחה וחברים קרובים במיוחד, ובני זוג, ולמי שיש ילדים אז גם, וקצת חברים מהעבודה, גם של ההורים, והחברים הכי טובים של כמה בני משפחה, הם הרי כמו משפחה ממש, וזהו, נראה לי.

 

משפטים שסימה אומרת: יש לי כירופרקט מצוין להמליץ לך, את רושמת?

 

חיי המין שלנו מעולם לא היו סוערים במיוחד. אנחנו שנינו אנשים של הנאות פשוטות, לא מצפים לזיקוקין בין הסדינים וגם לא לביצועים אולימפיים. מדי פעם רוצים סקס אז מתעניינים אצל הצד השני. ואם לא אז לא, ואם כן אז כן. קצת מתגפפים, מתפשטים (מין אורלי אם אנחנו ממש בעניין) ובסוף מקיימים את פשוטו של המעשה. אבל לא חייבים כלום. באותו עניין זכורה לי אותה הפעם מספר חודשים אחרי לידתו של ילדינו היחיד, וסימה התלבטה בעניין אמצעי מניעה מספר ימים. היא שאלה אותי מה אני חושב, במה כדאי להשתמש פרטה את האפשרויות, את היתרונות והחסרונות. בסופו של יום אמרתי לה סימה יקריתי, כל היום את מדברת על אמצעי מניעה, למה שלא נמנע ככה איזו משהו?

הסתכלה עלי ככה אמרה לי "שכח מזה"

אז שכחתי, למה אני, ככה אני. וכאלו הם היחסים ביננו.

 

משפטים שסימה אומרת: אני וחמותי מסתדרות מצויין (רק לא בפסח).

 

כאמור, לסימה ולי יש בן. אני חושב שהוא מתבייש בי והאמת שגם אני קצת מתבייש בו. החיים שלי ושלו התגלגלו כך שאנחנו מרוחקים. אני לא ממש יודע למה ואיך להסביר את המצב הזה אבל זה המצב. סימה אישתי עוד מצליחה מדי פעם לחדור לליבו של הבן. להתוודע לעולמו הפנימי, לדרך שבה הוא חווה את העולם, ליחסיו עם אחרים. אבל איתי קשה לו. אני אוהב את בני אהבת אב אמיתית אבל אני חושש שלא הצלחתי בחינוכו של הבן. מדי פעם סימה מספרת מה עובר עליו וגם זה בקושי. לפעמים אני מרגיש אותו כאבן בתוך החזה, כמחנק. ואז באה סימה ומנחמת אותי. לפעמים אני מנסה ואני פונה אליו, אבל המיליםֿ הן אף פעם לא מבטאות את שאני באמת רוצה להגיד. והבן הוא מביט אלי ומבטו אדיש ומיואש, הוא לא אומר דבר וחוזר לענייניו.

 

משפטים שסימה אומרת: אתה תראה, הוא עוד יתבגר והכל יהיה בסדר.

 

פעם שאלתי את סימה האם היא חושבת שיש איזשהו יקום מקביל שבו אחד מאיתנו מת היום. נדרס במעבר החצייה, טבע בבריכה, או אפילו אכל סנדוויץ' טונה עם מיונז מקולקל. יקום שבו פסיכופט נכנס אלינו הבייתה ומשסף לי או לה את הגרון. סימה הסתכלה עלי במבט משתומם השתהתה מעט ואמרה, ברור. הרי ישנו מספר אינסופי של יקומים מקבילים ולכן כל אחת מהאפשריות חייבת להתקיים באיזשהו יקום. ובכנות גדעון יקירי כל עוד זה מתרחש באיזהשהו יקום מקביל זה מעניין אותי כקליפת השום המונחת על שלג דאשתקד.

 

משפטים שסימה אומרת: מהכיתה שלי ביסודי יצאו שני טייסים ואחד בסיירת, ורותי שישבה ליידי שנתיים, עכשיו היא ראש דירקטוריון ציבורי.

 

*המיליטנט תמיד היה מיליטנט ותמיד ידעתי שהוא כזה, אפילו שהייתי ילד ועוד לא הכרתי את המילה הזאת, מיליטנט, ידעתי שזה מה שהוא. מיליטנט. המיליטנט ואישתו החרישית היו חברים של ההורים שלי. היו להם, למיליטנט ולאישתו החרישית שלושה בנים, עם שמות מיליטנטים של מכונות מלחמה וחיות טרף. אחד הבנים חזר בתשובה, עם בגדים שחורים וכל החרא הזה. אחד אחר לובש מדים ויורה בערבים. והשלישי, אני לא יודע, אני מקווה שהוא יצא מהארון. אישתו של המיליטנט, היא אומללה. צל אדם חסר אישיות, חבל, כי נראה היה שחיוכה העגום נהג להסתיר אמת. אמת כלואה בעולם גברי ואלים.

 

 

לבד,

לבד הוא האדם

נולד, חי ומת

לבד

רגעים קטנים, קצרים

מוקפים בבדידות

לבדידות יש סוף והתחלה

תחילתה בצאתנו אל העולם

מרחם כואב, מפתח עם קרע

רטובים, מכוערים וחסרי אונים

וסופה בהסתלקותינו מהעולם

בגוף מתכלה ומתעכל

מתפרק ומביש

יבשים, מכוערים וחסרי אונים

 

לבד

גם אני לבד

גם כשאת באה לחבק אני לבד

את לוקחת את החיבוק והוא רק שלך ובשבילך

על כל פיסה של שקט ביננו את משתלטת

לא משאירה חלל ריק, רק את

אנחנו ביחד, ואני לבד

אבל גם את,

לבד

אני רואה את בדידותך

מסוגרת לה שם בפינה

חסרת אמונה, ספקנית

הביחד הזה שלנו

יש בו כל כך הרבה בדידות

 

20151030_154530

 

 

הפוסט הזה פורסם בקטגוריה אם האלוהים, גדעון בן גוריון, גמד גינה, דיאפרגמה, החתול של שרדינגר, מין אוראלי, מציצה, משמעות החיים, נסיון התאבדות, סמים, סקס, פורנו, רכילות, שירה, תפוחי אדמה, תרנגול.‏ קישור ישיר לפוסט.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים